U nas tańczą przedszkolaki

Już po raz trzeci w Młodzieżowym Domu Kultury odbył się Przegląd ,,Roztańczone Przedszkolaki”. W tym roku wystartowało w nim trzynaście przedszkoli.

Przegląd odbył się w czwartek, 23 listopada, w Młodzieżowym Domu Kultury, który zorganizował go wraz z Publicznym Przedszkolem nr 16. W sumie w imprezie uczestniczyło trzynaście przedszkoli z Ostrowa. Dzieci zaprezentowały przeróżne style taneczne – od hip-hopu, przez taniec towarzyski, ludowy, na charakterystycznym kończąc. Choreografie dopełniały przemyślane i dobrze dobrane kostiumy młodych występujących. Sam przegląd otwarł układ młodych tancerzy z PP nr16, natomiast na zakończenie zaprezentowała się grupa baletowa ,,Fantazja” z Młodzieżowego Domu Kultury, która wykonała taniec klasyczny. Przegląd prowadziły: Bernadeta Matysiak z MDK oraz Marzena Lubińska, Monika Kaczmarek i Beata Górska z PP nr 16. Nad całością imprezy czuwały natomiast szefowe obydwu placówek: Anna Drobniewska z MDK i Ewa Gąsiorek z PP nr 16.