MDK zaprasza na Dzień bez Samochodu

Młodzieżowy Dom Kultury i stowarzyszenie ,,re – EWOLUCJA” zapraszają do udziału w Dniu bez Samochodu. Akcja już w sobotę, 26 września, na ostrowskim rynku, a w jej ramach mnóstwo atrakcji nie tylko dla rowerzystów.

W ramach akcji w sobotę, 26 września, w godzinach od 12 do 14, na rynku nie zabraknie atrakcji. Odbędą się m.in.: warsztaty plastyczne, tym razem z motywami indiańskimi w roli głównej, a ponadto działania plastyczne z Galerią 33 pod hasłem ,,Pojazd z niczego”. Jak co roku zostaną także rozstrzygnięte konkursy: plastyczny ,,Rowerowy Ostrów” (prace plastyczne można składać do 23 września w MDK) oraz Na Najciekawszą Aranżację Rowerową. – Można przyozdobić swój rower dowolnie: ciekawie, twórczo i niebanalnie, przyjechać na rynek i poddać się ocenie jury – mówią członkowie stowarzyszenia ,,re –EWOLUCJA”.

Jak co roku będzie można oznakować swój rower, a także dokonać w nim drobnych napraw w miniwarsztacie rowerowym. Będzie też kilka nowości – m.in.: warsztaty nordic walking, wspólny aerobik i taniec oraz minigramiejska, odbywająca się na ulicach przy rynku.

Sobotnią akcję na rynku organizują: stowarzyszenie re-EWOLUCJA i Młodzieżowy Dom Kultury w Ostrowie Wielkopolskim.

Przybyli na rynek będą zachęcani nie tylko do jazdy na rowerze, ale także autobusem. Do działań bowiem ponownie dołącza ostrowski MZK, który postawi na rynku autobus, natomiast we wtorek – 22 września – zachęca do jazdy komunikacją miejską za darmo – po okazaniu dowodu rejestracyjnego pojazdu.