Temat: drzewa

Szesnaście wielkoformatowych prac młodych adeptów sztuk plastycznych z Młodzieżowego Domu Kultury w Ostrowie Wielkopolskim można oglądać na najnowszej wystawie w Galerii Ostrovia. Tym razem na warsztat wzięto drzewa, a punktem wyjścia do ich namalowania była postać ludzka.

Przypomnijmy, w Galerii Ostrovia prezentowane są już od niemal dwóch lat prace młodych plastyków z ostrowskiego MDK. Wystawy zmieniane są cykliczne, a dotychczas mogliśmy na nich oglądać między innymi prace poplenerowe, rysunki, grafiki, obrazy, które powstają podczas zajęć w placówce przy ulicy Wolności 10. Najnowszą wystawę, którą można oglądać od minionego piątku, 17 listopada, zdominowały drzewa, ale ujęte nietypowo.

Wielkoformatowe prace pokazują ideę przetransponowania kształtu ludzkiego w drzewo

– wyjaśnia nauczyciel plastyki w MDK Szymon Wasielak. – Młodzi plastycy używali farb i pasteli, a przy użyciu tych technik próbowali w swój indywidualny sposób zmienić kontur ludzki w formę roślinną. Chodziło nam o to, aby zbudować na podstawie ludzkiej sylwety formę drzewa – dodaje Szymon Wasielak.

W sumie na wystawie w Galerii Ostrovia zobaczymy 16 wielkoformatowych prac. Wszystkie powstały podczas zajęć plastycznych w Młodzieżowym Domu Kultury, które prowadzą nauczyciele: Katarzyna Bielawska, Jakub Godziszewski i Szymon Wasielak.