Zaśpiewało Art Musica

Nasze wokalistki ze Studia Wokalnego Art Musica uświetniły uroczystość wręczenia Stypendiów Starosty Ostrowskiego im. ks. Jana Kompałły. Wraz z nimi zaśpiewała też tegoroczna stypendystka Julia Banasiak.

Stypendia, którym patronuje budowniczy I LO, ks. Jan Kompałła, przyznane zostały po raz szósty. Uroczystość ich wręczenia odbyła się w czwartek, 28 września, w auli I Liceum Ogólnokształcącego. Z ponad 6 tys. wszystkich uczniów ze szkół, prowadzonych przez powiat ostrowski, wyłoniono 50, którzy wyróżniają się świetnymi wynikami w nauce czy zdolnościami. Miło nam poinformować, że jedną z osób, które otrzymały to prestiżowe wyróżnienie, jest Julia Banasiak. Julka doskonale się uczy, a swoje umiejętności wokalne rozwija w Młodzieżowym Domu Kultury. Na swoim koncie ma główne nagrody na przeglądach w: Bułgarii, Włoszech oraz Polsce. Tylko w tym roku wywalczyła III miejsce w IX Festiwalu Piosenki Młodzieżowej w Jarocinie „Śpiewaj i walcz”.

Uroczystość wręczenia stypendiów uświetnił występ młodych artystów ze Studia Wokalnego Art Musica pod kierownictwem Ewy Borowicz-Kasznickiej, działającego w Młodzieżowym Domu Kultury. Na scenie zaprezentowali się nagrodzeni wieloma nagrodami: tegoroczna stypendystka Julia Banasiak, Wiktoria Prajzner, Nikola Bielecka oraz Konrad Biały.

Fot. Starostwo Powiatowe