II Powiatowy Przegląd Twórczości Plastycznej i Muzycznej Nauczycieli „BELFERIADA 2018”

„BELFERIADA” to jedyny taki przegląd w powiecie ostrowskim, który daje nauczycielom możliwość zaprezentowania swojej twórczości. Druga edycja niewątpliwie udowadnia, że posiadają niezwykłe talenty.

                24 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury w Ostrowie Wielkopolskim odbył się II Przegląd Twórczości Plastycznej i Muzycznej Nauczycieli „BELFERIADA 2018”. Organizatorami imprezy był MDK oraz Stowarzyszenie „Hurra Kultura!”            

                Zgodnie z zapowiedzią pomysłodawczyni przeglądu dyrektor MDK -pani Anny Drobniewskiej, tegoroczna „BELFERIADA” została poszerzona o plastykę. Prace uczestników można było zobaczyć w Galerii Twórczości Dzieci i Młodzieży „Pędzelek” w MDK. W zakresie plastyki swoje prace zgłosili: Katarzyna Kujawa, Magdalena Maciejewska, Katarzyna Jarząb, Hanna Tomaszewska, Hanna Zielezińska-Wiśniewska, Jerzy Wiśniewski, Iwona Szwarczyńska, Barbara Zabłocka i Agnieszka Lisiak „Skórka”. Natomiast na scenie w roli wokalistów zaprezentowali się: Karol Hoffman, Małgorzata Król, Joanna Fidyka, Sylwia Szymczak i Monika Walczak. Choć nerwów na scenie nie brakowało, wszyscy dostarczyli widowni niebywałych emocji i wzruszeń.

                Podobnie jak w zeszłym roku uczestnicy musieli poddać się ocenie młodzieżowego jury w składzie: Izabela Staroń, Wiktor Konieczny, Michał Jakubek – jury muzyczne oraz Justyna Zwiernik, Magdalena Szczap, Jakub Banasiak – jury plastyczne. Grand Prix wśród prac plastycznych w tym roku powędrowało do nauczyciela Szkoły Podstawowej w Lamkach pana Jerzego Wiśniewskiego. Wśród wokalnych talentów wygrała Monika Walczak, która na co dzień pracuje w Szkole Podstawowej nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim.

                W ramach niespodzianki MDK przygotował również wokalną część artystyczną, w której wystąpili nauczyciele naszej placówki: Jacek Kasznicki (akustyk), Mariusz Łęcki i Natalia Hebisz (nauczyciele gry na gitarze), Ewa Borowicz-Kasznicka i Iwona Smektała-Strzelczyk (nauczycielki zajęć wokalnych), Mariusz Chocaj (nauczyciel gry na keyboardzie). Wśród nich znaleźli się także nauczyciele, którzy na co dzień nie zajmują się zawodowo muzyką: Katarzyna Bielawska i Szymon Wasielak (nauczyciele plastyki), Iwona Łęcka (nauczyciel zajęć poetyckich i teatralno-plastycznych) oraz dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury – pani Anna Drobniewska.

                Gratulujemy nie tylko zwycięzcom, ale wszystkim, którzy zdecydowali zaprezentować swoje talenty przed szerszą publicznością, gdyż zapewne wymagało to od uczestników wielkiej odwagi. Tych, którzy jeszcze chcą wystąpić w Przeglądzie zapraszamy za rok, być może w jeszcze szerszej formule, dla nauczycieli utalentowanych tanecznie.