Już zima, a jeszcze jesień…

Kolejna w tym roku szkolnym wystawa zdobi ściany MDK-owskiej Galerii. Jej tematem są „Jesienne impresje”, a prace powstały podczas zajęć grup „Sprawne rączki”.

– To pierwsza wystawa w całości skomponowana z prac uczestników pracowni „Sprawne rączki”. To dla nas duże przeżycie, toteż odwiedzają ekspozycję nie tylko młodzi autorzy, ale i ich rodzice czy dziadkowie – cieszy się Beata Hajdziony, która w MDK prowadzi zajęcia w grupach „Sprawne rączki”.

W galerii można zobaczyć prace wykonane w różnych technikach: kredką, farbami, stemplowane, malowane… Są na nich jesienne motywy: żółte i czerwone kolory, drzewa, rośliny, zwierzęta.  Autorami prac są dzieci w wieku od 4 do 12 lat. – Większość prac powstała z pamięci na podstawie spacerów, o których uczestnicy zajęć  mi opowiadali, a z kilkoma grupami byliśmy też w parku, by porozmawiać o kolorach czy o darach jesieni – zaznacza Beata Hajdziony.

Wystawa została otwarta pod koniec listopada. Można ją zwiedzać w godzinach otwarcia placówki.