Kulturalnie i sportowo z Grzegorzem Leśniakiem

O wyczynowej jeździe na rowerze, bieganiu maratonów, aktywnym trybie życia. A także o pracy w Młodzieżowym Domu Kultury. O tym właśnie porozmawiamy z naszym kolejnym gościem – Grzegorzem Leśniakiem. Już teraz zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkanie w MDK – w poniedziałek, 24 kwietnia, na godzinę 18.

Grzegorz Leśniak pracował w Młodzieżowym Domu Kultury przez kilka lat. W placówce, która wówczas znajdowała się przy ulicy Gimnazjalnej, prowadził modelarnię. Nieprzypadkowo – sam jako nastolatek brał udział w zawodach modelarskich, na których w sumie przez lata zdobył ponad sto medali i miejsc w czołówce w kraju i za granicą. Sześć razy był Mistrzem Polski! Z pracy w MDK zrezygnował, ale do dzisiaj dobrze ją wspomina. – W MDK pracowałem od września 2002 roku. Prowadząc modelarnię zorganizowałem wraz z kolegami 6 międzynarodowych konkursów modelarskich, a na tamte czasy to były największe konkursy w kraju. Podczas zajęć wychowankowie tworzyli modele, które później miały różne osiągnięcia na konkursach. W sumie w klubie zdobyliśmy ponad 200 medali – mówi Grzegorz Leśniak.

Od kilkunastu lat jego kolejną pasją jest rower oraz biegi. I tutaj też osiąga sukcesy. Ważniejsze z nich to:

• „1000 miles Adventures 2015 r.” – 800 km,
  • „1000 miles Adventures 2016 r.” – 1680 km po górach czeskich i słowackich,
  • „Pierścień 1000 jezior 2017 r.” – 600 km po Mazurach,
  • Bałtyk – Bieszczady (2018 r.,1008 km ze Świnoujścia do Ustrzyk),
  • „20K Ultratrail 2019 r.” – 700 km po Alpach,
  • Północ – Południe (2019 r., 2020 r. – 1000 km z Helu do Zakopanego),
  • „Carpatia Divide 2019 r.” – 600 km po Karpatach,
  • „Sudety Gravel Race” – 2021 km po Sudetach,
  • MRDP 2021 – 3292 km maraton dookoła Polski (12 dni),
  • Iron Man 2022 Gdynia – pełen dystans,
    Korona Gór Polski – 28 najwyższych szczytów na rowerze

I właśnie o sporcie i kulturze porozmawiamy podczas najbliższego wydarzenia w MDK. Spotkanie z Grzegorzem Leśniakiem, które poprowadzi Hanna Olejnik, odbędzie się w ramach cyklu „Rozmowy sentymentalne”, organizowanego z okazji jubileuszu 40-lecia MDK. Zapraszamy wszystkich chętnych już w poniedziałek, 24 kwietnia, o godzinie 18, do naszej placówki.