Nasze serca biją dla Maksia!

Koncert charytatywny na leczenie charytatywnego Maksa Mareckiego przyniósł efekty. Zebraliśmy podczas niego niemal 6 tysięcy złotych! Na scenie wystąpili wychowankowie MDK, a widownia w sali widowiskowej zapełniła się do ostatniego wolnego miejsca.

Koncert odbył się we wtorek, 28 marca, w Młodzieżowym Domu Kultury. Jego cel był jeden – pomóc poważnie choremu dziecku, Maksowi Mareckiemu, który walczy dzielnie z neuroblastomą. – O stanie zdrowia Maksa Mareckiego dowiedziałam się od znajomego, który zna rodzinę chłopca. Od razu pomyślałam o koncercie charytatywnym w MDK-u. Dyrekcja MDK od razu zapaliła się do tego pomysłu i zrobiła wszystko, aby udało się taki koncert zorganizować – mówi pomysłodawczyni koncertu Natalia Janowska, nauczycielka z MDK.

Koncert został zorganizowany w ekspresowym tempie. Dyrektor MDK Anna Drobniewska zajęła się logistyką oraz pozyskała niezbędne zgody na prowadzenie zbiórki, a Natalia Janowska – stroną artystyczną koncertu.

Podczas występu na scenie swoje umiejętności zaprezentowali wychowankowie MDK: młodzi wokaliści i tancerze z grup prowadzonych przez Paulinę Bajodek, Natalię Janowską, Jacka Kasznickiego, Renatę Koralewską, Bernadetę Matysiak, Mariusza Łęckiego, Iwonę Smektałę-Strzelczyk i Alicję Zarembę. Młodzi twórcy dopisali, publiczność też – widownia była bowiem wypełniona po brzegi. Przyniosło to efekty – podczas koncertu udało się zebrać 5726,44 zł, które w całości zostaną przekazane na fundację SIE POMAGA Maksio Marecki – zbiórka charytatywna | Siepomaga.pl

Cieszę się, że są wśród nas wrażliwi ludzie o wielkich sercach, dla których los innych nie jest obojętny. Dzisiaj Maks potrzebuje ogromnego wsparcia (2 000000) na leczenie w Barcelonie i wierzę w to, że uda mu się zwalczyć tego smoka – mówi Natalia Janowska.