Okiem i piórem młodych dziennikarzy

W Młodzieżowym Domu Kultury działa grupa dziennikarska. Uczestnicy zajęć piszą teksty, fotografują i filmują. Poniżej artykuł o najnowszej wystawie w Galerii MDK autorstwa młodej dziennikarki – Barbary Kyci.

Młodzieżowy Dom Kultury zachwyca nas kolejnymi pracami zrobionymi przez uczestników zajęć. Tytuł najnowszej wystawy w Galerii MDK to „Zwierzęta lasów Amazonii”, a umieszczono na niej 14 prac. Wszystkie obrazy są cudowne, jednak kilka wzbudziło we mnie szczególny zachwyt. To praca, na której znajduje się krokodyl z otwartą paszczą – zwierzę wygląda pięknie na tle różnych odcieni niebieskiego nieba. Na rysunku można dostrzec głębie kolorów, widać też, że artysta pracował nad nią długo. Namalowane zostały także żaby, które przypominają kwiaty. Inny piękny obraz przedstawia płynącego żółwia. Wygląda na to, że twórca naprawdę zwracał uwagę na kolory, gdyż jest tutaj wiele odcieni niebieskiego i zielonego. Wszystkie prace, znajdujące się na wystawie, zostały zgłoszone do konkursu pt. „Zwierzęta lasów Amazonii”, organizowanego przez KOK w Krotoszynie.

Autorka tekstu: Barbara Kycia