Po plenerze wystawa

Najpierw był plener, teraz jest wystawa. W Gminnym Ośrodku Kultury w Sieroszewicach właśnie otwarto ekspozycję „Rososzycki czerwcowy początek lata”, na której można zobaczyć także prace młodych twórców z ostrowskiego MDK.

Wernisaż wystawy poplenerowej „Rososzycki czerwcowy początek lata” odbył się w czwartek, 16 listopada, w Gminnym Ośrodku Kultury w Sieroszewicach. W sali na piętrze można było oglądać obrazy przedstawiające pejzaże i zabytki Rososzycy. Prace powstały w dniach od 27 do 29 czerwca podczas trzydniowego pleneru. Organizatorem imprezy był Gminny Ośrodek Kultury w Sieroszewicach. W plenerze wzięło udział 25 osób: młodzież z Zespołu Szkół w Sieroszewicach i Wielowsi oraz z pracowni plastycznych Młodzieżowego Domu Kultury w Ostrowie Wielkopolskim. Młodzi artyści tworzyli pod okiem dyrektora artystycznego pleneru Ilony Mędykowskiej oraz plastyków: Katarzyny Bielawskiej, Barbary Morawiec i Jakuba Godziszewskiego.

Uczestnikom pleneru gratulowali prac m.in. wójt gminy Sieroszewice Czesław Berkowski i radny Stanisław Płomiński. Uwieńczeniem wystawy poplenerowej był koncert zespołu Street Whispers, który odbył się w dużej sali. Zespół przedstawił program pt. „Od Skopje do Buenos Aires”, który był muzyczną podróżą od melodyjnego folkloru Bałkanów, przez muzykę klezmerską z różnych rejonów Europy Wschodniej, francuskie musette, brawurowe aranżacje standardów zachodniej muzyki rozrywkowej po żywiołowe tanga Astora Piazzolli i Richarda Galliano.