Wystawa prac młodej plastyczki

Na zajęcia plastyczne w MDK chodzi już 12 lat, teraz na indywidualnej wystawie pokazuje swoje prace. Właśnie trwa w Galerii Twórczości Dzieci i Młodzieży ekspozycja malarstwa, rysunków i grafik Justyny Zwiernik.

 

Justyna Zwiernik to młoda i utalentowana plastyczna. Ma 17 lat, a od 12 lat uczestniczy w zajęciach plastycznych w Młodzieżowym Domu Kultury. – Swoją pasję związaną z rysunkiem rozwijam od dziecka. Lubię każdą technikę plastyczną, jednak moich faworytem są pastele olejne i ołówek – mówi młoda plastyczka.

Swoje umiejętności w MDK szkoliła pod okiem instruktorów – najpierw Pauliny Dobrzyńskiej, a obecnie Katarzyny Bielawskiej i Jakuba Godziszewskiego. Jej prace zdobywały uznanie nie tylko w oczach plastyków z MDK, ale także jurorów na różnych konkursach. Zdobyła m.in. w wieku 5 lat nagrodę w wojewódzkim konkursie na kartkę bożonarodzeniową, a kolejne jej nagrody były już w konkursach powiatowych i ogólnopolskich. Jedna z grafik jej autorstwa została zakwalifikowana do wystawy w konkursie międzynarodowym. Justyna Zwiernik wygrała  także bilet upoważniający ją do nauki w liceum plastycznym w Kaliszu, ale nie skorzystała z niego i wybrała szkołę w Ostrowie Wielkopolskim.

Teraz swoje prace prezentuje na swojej pierwszej indywidualnej wystawie w Galerii Twórczości Dzieci i Młodzieży w Młodzieżowym Domu Kultury. W sumie zobaczymy na niej ok. 30 prac: malarskich, rysunków i grafik. Ekspozycja trwa do 7 kwietnia, a zostanie zakończona finisażem i spotkaniem z autorką.