Zapraszamy na film

,,Ernest i Celestyna” – ten niezwykły film animowany o sile przyjaźni zostanie wyświetlony w piątek, 17 listopada, w Młodzieżowym Domu Kultury.  Początek seansu o godz. 17. Wstęp dla widzów od 8. roku życia na podstawie bezpłatnych wejściówek, które są do odbioru w sekretariacie MDK. Uwaga! Liczba miejsc na seans ograniczona. 

 

,,Ernest i Celestyna” (Ernest et Célestine) – reż. S. Aubier, V. Patar, B. Renner / Belgia, Francja, Luksemburg 2012 / 79’

Mała myszka Celestyna lubi rysować, głównie niedźwiedzie, które wcale nie wydają jej się straszne. Choć jest od dzieciństwa uczona, by się ich bać, zaprzyjaźnia się pewnego dnia właśnie z tym zwierzęciem. Wszyscy są przeciwko tej znajomości. Czy myszce i niedźwiedziowi uda się wykaraskać z kłopotów, w które się wplątali? Ernest i Celestyna to piękny, wzruszający film o przyjaźni na przekór wszystkiemu. Film zdobył uznanie widzów i otrzymał liczne nominacje, m.in. do Oskara, oraz wiele nagród za najlepszą animację.

Film jest wyświetlany w MDK w ramach projektu ,,Kino Młodych”, realizowanego przez Stowarzyszenie ,,Hurrra Kultura!”, przy wsparciu MDK i Powiatu Ostrowskiego.