Nasi we Wrocławiu!

Prace ośmiorga wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Ostrowie Wielkopolskim na ogólnopolskiej wystawie we Wrocławiu. Podopieczni z pracowni plastycznych wzięli udział w biennale „Ikony popkultury”.

Plastycy z Młodzieżowego Domu Kultury w Ostrowie Wielkopolskim już po raz kolejny wzięli udział w Ogólnopolskim Biennale Plastycznym „Ikony popkultury”. Była to już 9. edycja wydarzenia, organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu. – Uczestnicy zajęć sami wybierali postacie, które chcieli sportretować w swoich pracach. Były to gwiazdy muzyki rozrywkowej, rockowej, filmu, sięgali także po znanych malarzy. Uwieczniali także… postaci z bajek – mówi nauczyciel plastyki w MDK Szymon Wasielak.

Na konkurs nadesłano niemal 230 prac malarskich. Oceniało je jury w składzie: Joanna Teper – artysta plastyk, profesor wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, Beata Szynol – artysta plastyk, nauczyciel-instruktor w Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy, Anna Szuleszko – artysta plastyk, nauczyciel-instruktor w Młodzieżowym Domu Kultury Śródmieście we Wrocławiu, Arleta Wierzbicka-Lipska – koordynator konkursu, artysta plastyk, nauczyciel-instruktor w Młodzieżowym Domu Kultury im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu. Komisja nagrodziła dziewięcioro twórców. Do wystawy pokonkursowej natomiast zakwalifikowała prace ok. 80 młodych plastyków, a wśród nich prace ośmiorga uczestników zajęć plastycznych w ostrowskim MDK: Aleksandry Przerwy, Julii Wasielak, Stefanii Kogkas, Natalii Marczak i Wiktora Góreckiego, a także Nikoli Doruch, Patrycji Jaskuły i Agnieszki Stefańskiej. Prace powstawały podczas zajęć plastycznych, prowadzonych w MDK przez nauczycieli: Katarzynę Bielawskę i Szymona Wasielaka.

Wystawę można obejrzeć w Dolnośląskiej Bibliotece Pedagogicznej do końca października.

Fot. MDK Wrocław